Aneta Langerová ve své nové písni Bílý Den zpívá, že láska a přátelství jsou nad zlato

22.10.2020

Bílý Den, tak se jmenuje zbrusu nový singl z připravovaného alba Anety Langerové Dvě slunce, vycházejícího 26. listopadu 2020. Spolu se singlem spatří světlo světa i nový videoklip.

Píseň je oslavou každodenního dobrodružství života, ve kterém jsme všichni svým hlavním hrdinou. Je jenom na nás, jestli jej naplníme odvahou nebo strachem. Jestli život žijeme, nebo přežíváme.

"Bílý Den je o cestě každého člověka k sobě samému. K tomu upřímnému uvědomění si, že žijeme to, na co máme a jsme přitom šťastni," dodává Aneta, pro niž byl tentokrát tvůrčí inspirací její otec.

Radost z tvorby Anety Langerové pokračuje dalšími příběhy, vytvořenými ve vzácné spolupráci s klavíristou, spoluautorem a producentem nové desky Jakubem Zitkem.

"K písni Bílý Den mne osobně inspiroval stejnojmenný román Jacka Londona. Vyjadřuje příběh člověka, který se nerozvážně pustil do honby za bohatstvím, zisky a požitky. Musel bojovat o přežití se silnějšími, aby se dostal na úplné dno, kdy se mu rozjasnilo a pochopil, že jsou mnohem důležitější jiné věci, jako například láska, přátelství a prostý život," říká Jakub Zitko.

Singl Bílý Den byl nahrán ve Studiu Anténa v hudebním obsazení: Aneta Langerová zpěv, kytara, Jakub Zitko piano, zpěv, Martin Kopřiva bicí nástroje, Ludvík Kulich elektrická kytara a Miloš Klápště baskytara.
Hudba: Aneta Langerová, Jakub Zitko; Text: Aneta Langerová, Jakub Zitko.

Scénáře a režie videoklipu se ujal Zdeněk Suchý. Ten si ke spolupráci přizval kameramana Tomáše Krestu a střihače Jakuba Vovse.

Režisér Zdeněk Suchý o spolupráci prozradil: "Mám rád umanuté muzikanty, teda ty dobré. V klipech mě baví hledání nelehké formy, kdy se nic neděje, ale my víme, proč to tak je. Aneta v klipu Bílý Den fyzicky není. Jsou tam její slova, hlas a hudba. Ve svém prostoru jsme uvnitř sebe. To, co jsme v něm, jsme snad my. Teď jenom najít odvahu vyjít ven."

V hlavní roli účinkuje český herec s nekonečným smyslem pro humor Miloslav Mejzlík.

Následovat Anetu do světa Dvou sluncí mohou její fanoušci, pokud si od 22. 10. na www.langerovaaneta.czpředobjednají nové CD a budou jej mít jako první u sebe doma, hned jak opustí výrobní linku, a navíc i s podpisem.

Singl Bílý Den vydává Art Shock v digitální distribuci Supraphonu.

Singl Bílý Den na: iTunes, Spotify, Supraphonline a dalších digitálních službách: https://anetalangerova.lnk.to/BilyDen

VIDEOKLIP Aneta Langerová - Bílý Den (oficiální video) na YouTube: https://youtu.be/4UqjOTv2SGY

Aneta Langerová - Hlásíme krásný nový Bílý Den (oficiální teaser): https://www.youtube.com/watch?v=DkWxGNmntDA

Aneta Langerová - Jak se natáčel videoklip Bílý Den (oficiální teaser): https://www.youtube.com/watch?v=PrDCqBCFJGk

FOTOGRAFIE KE STAŽENÍ V TISKOVÉ KVALITĚ: https://media.supraphon.cz/-/aneta-langerova-ve-sve-nove-pisni-bily-den-zpiva-ze-laska-a-pratelstvi-jsou-nad-zlato/

Autoři fotografií © Helena Kadlčíková (foto cover Dvě slunce a studio), Herbert Slavík (foto cover Bílý Den), Archiv Art Shock (foto z natáčení videoklipů)

V prosinci Aneta Langerová v doprovodu svých skvělých muzikantů pokřtí nové album hned na dvou koncertech. Její fanoušci si tak mohou poslechnout nové písně naživo jako první.

8. 12. 2020 - Praha, Studio Dva divadlo

10. 12. 2020 - Kroměříž, Dům kultury, divadelní sál

Doufejme, že zima 2021 bude koncertům nakloněna a Aneta se tak v únoru a březnu vydá spolu s kapelou a smyčcovým triem za svými posluchači na turné Dvě slunce.

Veškeré informace o Anetě, vystoupeních a předprodeji vstupenek naleznete na:

www.langerovaaneta.cz

www.facebook.com/AnetaLangerovaOfficial/

www.instagram.com/langerova_aneta/

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky