ANETA LANGEROVÁ A SKUPINA KORBEN DALLAS NATOČILY KLIP, CHYSTAJÍ EP DESKU A VYJEDOU NA SPOLEČNÉ ČESKO – SLOVENSKÉ TURNÉ!

17.01.2020

ČISTÁ RADOST = ANETA LANGEROVÁ A SKUPINA KORBEN DALLAS NATOČILY KLIP, CHYSTAJÍ EP DESKU A VYJEDOU NA SPOLEČNÉ ČESKO - SLOVENSKÉ TURNÉ!

Videoklip k písni Rozhodnutia vznikal při nahrávání zpěvů ve studiu Cobra Sound v Rusovcích v Bratislavě. "Když jsme skončili s nahráváním, řekli jsme si, že zavezeme Ľuba na vlak do Prešova a cestou natočíme klip. Nastoupili jsme s chlapci do auta, moje dvorní fotografka Helena Kadlčíková si sedla na místo spolujezdce, a když jsme o dvacet minut později zastavili na bratislavském Hlavním nádraží, základ klipu byl hotový," říká Aneta Langerová. Cestou zpět do studia si Langerová s Benetinem ještě zatancovali na parkovišti, taneční vsuvkou přispěl i bubeník Ozo Guttler, přibylo i několik záběrů z Prahy a podklady byly kompletní. I konečný tvar klipu je výsledkem česko-slovenské spolupráce; zpracování materiálu si vzal na starost slovenský filmař Lukáš Kodoň.

Druhým singlem z EP bude písnička Konečně. Celá nahrávka bude zveřejněna před začátkem společného turné a dostupná v digitální distribuci Supraphonu.

Fyzický nosič vyjde v limitované edici a prodávat se bude pouze na koncertech.

Koncertní program na turné bude složen ze tří částí - kromě společného materiálu zahrají Korben Dallas i Aneta Langerová se svou kapelou vlastní skladby.

"I špatné rozhodnutí je lepší než žádné," zpívají Korben Dallas a Aneta Langerová. Že to myslí vážně, potvrdili všichni hned dvěma rozhodnutími: vyrážejí spolu na turné a nahrávají společné EP. Na úvodním singlu Rozhodnutia se Langerová i populární bratislavská formace představují ve zcela nové poloze. "Kluci se mě zeptali, jestli umím zpívat slovensky a rapovat. Po úvodním šoku se ukázalo, že to jde," řekla s úsměvem Aneta Langerová. "Z této písničky jde čistá radost, při jejím nahrávání jsme se velice pobavili," uvedl frontman Korben Dallas Juraj Benetin. "Společné písničky budou různorodé - některé jsou veselé, některé vážné, některé jsou slovensky, jiné česky, jsou tam duety i skladby, kde zpívá pouze jeden z nás. Ale všechny je spojuje snaha najít jedinečný společný výraz, který se bude lišit od toho, co děláme každý samostatně."

Hudba k písni Rozhodnutia vznikala v prešovském studiu Experientia, kde ji produkoval, zaznamenal a mixoval Ľuboslav Petruška, kytarista Korben Dallas. "Cílem bylo neomezovat se žádnými zavedenými rutinami, nahrávání si vysloveně užít a přitom co nejvěrněji zachytit živost daného momentu a interakce mezi hudebníky s lehkostí, jakou zažíváme při hraní na koncertech. Za sebe mohu s nadšením říci, že se to úplně povedlo," říká Petruška. V současnosti jsou dokončeny tři skladby, koncem ledna se hudebníci opět setkávají na soustředění v Prešově, kde dokončí zbytek materiálu. S Anetou Langerovou pojede na východ Slovenska i violoncellistka a písničkářka Dorota Barová, která hraje v její kapele a působí se členy Korben Dallas ve formaci Tugriki.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky