Natáčení novém filmu režiséra Tomáše Magnuska "Stáří není pro sraby"

21.06.2020

Hrušínský, Krampol, Sobota, Přeučil - čtveřice, co si chce stáří užít

Alespoň tak tomu je v novém filmu režiséra Tomáše Magnuska ´Stáří není pro sraby´. Čtveřice hereckých bardů si zahraje důchodce, kteří vyrazí na svůj poslední velký výlet. Jedním z míst, které navštíví, je Grandhotel Pupp, protože přáním kamaráda z party bylo navečeřet se v restauraci Grandhotelu a pak přespat v jednom z apartmánů.

"Hlavní postava, kterou hraju já, je taková nepříjemná až nerudná. Potom, co mu zemře manželka, založí takzvanou urnatour. S popelem zesnulé manželky vyrazí na výlet snů chlapů z party. Na tom je ta komedie vlastně postavená, akorát se k tomu musí přistupovat citlivě, aby to nebylo moc cynické," vysvětlil Jiří Krampol. Stejně jako on, i ostatní protagonisté z filmové party si pochvalují, že si natáčení užívají také díky skvělým hereckým kolegům, z nichž mnozí jsou letitými kamarády.

Odkaz na reportáž z natáčení: https://youtu.be/rXraZF4SLtw

Režisér Tomáš Magnusek k tomu dodává: "I když se chlapi samozřejmě léta dobře znají, ve filmovém příběhu je každý z nich úplně jiný. Mají jiné vlastnosti, zájmy i politické smýšlení. Ale aby to nevypadalo, že ve filmu hrají jen důchodci... V příběhu se objeví například i mladý youtuber, vnuk jednoho z přátel, který výlet čtyř kamarádů zorganizuje. Toho hraje Robert Cejnar. Mihne se tam i zpěvačka a muzikálová herečka Natálie Grossová. Zdaleka ale nejsou jedinými mladými herci ve filmu. Víc ale zatím prozrazovat nebudu," uzavřel režisér s tím, že film bude natočený na konci července a premiéra se plánuje na první čtvrtletí příštího roku.

Film vznikl v rámci projektu Oživíme Česko, jehož cílem je podpořit české firmy, výrobky, služby i umění. Kromě karlovarského hotelu proběhlo natáčení například v jihočeském Jindřichově Hradci, točit se bude i na zámku Doudleby nad Orlicí, v liberecké zoo, v Ratibořicích nebo v Náchodě. A právě proto se filmu se objeví také poslanec a starosta Náchoda Jan Birke.


Karlovy Vary ožily natáčením filmu Stáří není pro sraby!

V rámci projektu Oživíme Česko, jehož cílem je podpořit české firmy, výrobky, služby i umění vznikl film režiséra Tomáše Magnuska Stáří není pro sraby. Filmový štáb byl viděn na natáčení například v jihočeském Jindřichově Hradci a v Praze, točit se bude na zámku Doudleby nad Orlicí, v liberecké zoo, v Ratibořicích nebo v Náchodě. A včera proběhlo natáčení ve městě filmových premiér a festivalu - Karlových Varech.

Ačkoli film bude vyprávět o životě ve stáří, neznamená to, že v něm budou hrát jen starší herci. "Moje přítomnost samozřejmě dosvědčuje, že se ve filmu ´Stáří není pro sraby´ objeví i mladí herci,"usmívá se Robert Cejnar, který ve filmu hraje youtubera, vnuka Jiřího Krampola. Ten je jedním z kamarádů důchodcovské party s Luďkem Sobotou, Rudolfem Hrušínským a Janem Přeučilem. Kromě zmíněných herců ve filmu uvidíte také Martina Dejdara se synem Matějem, Luďka Sobotu, Oldřicha Vlacha, Evu Burešovou, Ladislava Freje, Ivana Vyskočila, Roberta, Pavlínu Tomicovou, Jaroslavu Obermaierovou, Jaroslava Sypala, youtuberku Dominiku Myslivcovou, Barboru Ježkovou, Natálii Grossovou, zpěvačku Electric Lady neboli Terezu Rays, známou kartářku Helena Stanku, starostu Náchoda Jana Birke, Lubomíra Nymburského a řadu dalších.

V Karlových Varech proběhl také mediální den, při kterém měli novináři možnost herce vyzpovídat. Dozvěděli se tak, že Luděk Sobota není z přítomnosti urny v restauraci u stolu zrovna moc nadšený, Rudolf Hrušínský je rád, že hraje s lidmi, které léta zná a jsou zároveň kamarádi, že se Jan Přeučil natáčení nemohl dočkat, protože tříměsíční koronavirová nečinnost není nic pro něj... A nebo to, že role starého, nerudného pana Kňoura byla ušití vyloženě pro Jiřího Krampola, ačkoli oblíbený herec je povahou docela jiný.

Novináři pořídili rozhovory, fotky a videa, a před návratem do redakcí ještě přijali laskavé pozvání na občerstvení od Dmitri Potapova a Alexandry Krabcové do PANORAMA SPA Hotel & Sanatorium v Karlových Varech. Mediální den nebyl rozhodně jediným, a tak se brzy můžete těšit na další snímky a informace z natáčení komedie Stáří není pro sraby.


Zdroj: Helena Váňová Production

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!